Az SAP név hallatán a többségnek, a nagyvállalati környezetben használt, drága rendszerek jutnak eszébe, mert ezen a piacon több mint 70%-os részesedéssel piacvezető a vállalat. A kisebb vállalkozások vezetőiben e miatt egy hamis kép él az SAP-ról.
Sokszor már a beszélgetéseink elején elhangzik, hogy “Az SAP a nagy cégeknek való”, “Az SAP túl drága nekem”, vagy “A SAP túl bonyolult a cégem számára”.
Azt már kevesebben tudják, hogy az SAP a 2000-es évek eleje óta kifejezetten a kis- és középvállalatokban látta a növekedése fő forrását, ezért ezeknek a cégeknek az igényeire koncentrálva alakította át termékstratégiáját. A stratégia sikerességét mi sem képes jobban bizonyítani mint az a tény, hogy jelenleg, az SAP-nak 88.000 ügyfele (az összes ügyfél több mint 77%-a!) ebből a vállalati szegmensből származik.
Amikor egy ilyen kisebb vállalat túllép azon a sztereotípián, hogy “egy ilyen rendszer csak a nagyoknak való”, akkor jönnek elő további kérdések, a SAP Business One megtérülésével és a bevezetés folyamatával kapcsolatban.
A megtérülés számítása minden cég esetében más és más, de a legtöbb esetben érdemes megvizsgálni a program használatával megtakarított költségeket. Ez persze iparáganként erősen változó és függ a jelenlegi folyamatok optimalizáltsági szintjétől is. De általánosságban elmondható, hogy az SAP Business One-t bevezető vállalkozások átlagosan 21%-al tudták csökkenteni működési költségeiket.
Ez persze csak egy mérőszám, érdemes elolvasni az alábbi, egyik ügyfelünkkel készített HVG riportot is, amelyben kiderül, hogy más területeken is jelentős megtakarításokat illetve teljesítmény növekedést lehet elérni a SAP Business One használatával.
"Hogy az erp-fejlesztők nem a levegőbe beszélnek, azt a Gasztroizmus 2000 Kft. példája is bizonyítja. A cég 2008-ban vezette be az SAP Business One és a hozzá kapcsolódó jövedékitermék-nyilvántartó, mobil üzletkötői és raktározó rendszert. Rápolthy Béla, a 21 főt foglalkoztató budapesti ital-nagykereskedés ügyvezetője elmondta, a bevezetés után drasztikusan, 20-25 százalékkal csökkenthették a raktáron tartott áru mennyiségét az erp okos raktárkészlet-kezelési moduljának köszönhetően. A megadott beszállítói kódra a beállított minimális és maximális készlet és a fogyás alapján a rendszer automatikusan előkészíti a megrendeléseket, emellett mindig naprakész a raktárnyilvántartás. Ráadásul a készlet az üzletkötők mobileszközeiről online elérhető, ezért nem fordulhat elő, hogy olyan árura vesznek fel megrendelést, amelyik épp nincs raktáron. Az üzletkötők a teljes ügyféltörténetet áttekinthetik, a rendelési szokások alapján termékajánlatokat, a kedvezményrendszernek megfelelően árengedményeket tudnak adni, illetve a kintlévőségekre is rákérdezhetnek a látogatások alkalmával. A beruházásnak tulajdonítja Rápolthy azt is, hogy a cég 15 százalékos forgalomnövekedést könyvelhetett el a rendszer bevezetése óta."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése